Obytný dům Studénka ES - EKOCELL SIDING

Fasáda bytového domu ve Studénce, na ulici Leoše Janáčka, byla komplexně zrekonstruována originálním zateplovacím systémem ES − Ekocell Siding. Jedná se o certifikovaný systém, který předpokládá úsporu až 50 % nákladů na vytápění, trvale zajišťuje dokonalé vysoušení původního zdiva budovy, ideální tepelně vlhkostní parametry obvodových stěn (z hlediska difuse par), a co je důležitý parametr ohledně úspor − odpadá jinak nutné vyspravování stávajících omítek a velkých nerovností stěn před rekonstrukcí.

Realizace zateplení tohoto bytového domu byla zahájena v dubnu 2014 a ukončena v květnu téhož roku. Díky tomu, že realizace proběhla na jaře, mohou obyvatelé domu pociťovat změny již nyní, jelikož izolace pomáhá nejen v zimních měsících udržovat teplo uvnitř, v letních měsících naopak před teplem zvně chrání, uvnitř domu je tedy příjemně.

Přestože se jednalo o stavbu v rozsahu asi 1500 m2, bylo na ni spotřebováno relativně malé množství celulózové izolace WATISOL, a to zhruba 12,5 tuny, což bylo dáno především tím, že panelový dům je svým tvarem jednoduchý a stavba není nijak zvlášť členitá.

Životnost celulózové izolace WATISOL je prakticky neomezená a ve spojení s komplexním systémem Vinyl Siding, který je velmi praktický, odolný proti mechanickému poškození a zajistí moderní výraz původního objektu, je zcela jednoznačně tou nejlepší volbou, jež vám přinese obrovské úspory s návratností v řádu několika let.