Vesmírná odysea 2014 - izolace WATISOL

Velmi často je naše společnost vystavena extrémním projektům, které jsou pro nás vždy výzvou.

Takovou byla i jedna z mnoha projekcí - nazvaná VESMÍR, v novém centru Svět Techniky, v dolní oblasti Vítkovice.

Na vnitřní ploše, 11 metrů vysokého tubusu, vyrobeného ze železa a plechu, bylo zapotřebí vytvořit povrch, který výborně pohlcuje zvuk z plechů a konstrukce, která silně rezonovala, ale také povrch, který po spuštění projekce navodí v divácích pocit, že se opravdu ocitli uvnitř vesmíru.

Firma Ekocell zde zvolila velmi unikátní nástřik, který v základu kombinoval všechny požadované vlastnosti. Materiál musel být černý, po úpravě být přilnavý na kluzký povrch, pohlcovat zvukové vlny a být otěruvzdorný. Projekt byl od samotného začátku opravdovým oříškem. Celková plocha nástřiku byla cca 360m2 a ve výšce 11 metrů bylo provádění nástřiku až na hraně lidských možností.

Celý projekt byl však zvládnut naprosto profesionálně a až na pár nuancí jsme dnes právem pyšni na jednu z nejlépe navržených a zábavných projekcí, které nový Svět Techniky nabízí.

Také vy se přijďte podívat na to, co Svět Techniky nabízí a sami zhodnoťte, jak dalece do nitra vesmíru se dokážete ponořit. Díky firmě Ekocell a našemu unikátnímu nástřiku to bude pohodová jízda plná nezapomenutelných zážitků. Pohled na nebe již pro vás navždy bude zcela odlišným zážitkem.

Zdraví vás

Marek Macháček, projekt manažer